Datum registrace: 18. 10. 2011
Zvladnuto
Sebekoučink
Váš nezaplacený cyklus byl automaticky zrušen dne 12. 9. 2019. Pro pokračování v Sebekoučinku si založte nový cyklus.
Získané body
Počítadlo pohybu
Můj pohyb | |
---|---|
Chůze: | 0 km |
Kolo: | 0 km |
Cvičení: | 0 h 0 min |
Všichni uživatelé | |
Chůze: | 136744.62 km |
Kolo: | 66657.70 km |
Cvičení: | 5687 h 57 min |
Zvladnuto
Jak psát blog?Hledala jsem na internetu a nenechám si to jen pro sebe
23. 02. 2012
Moje milé spolubojovnice,
Pravidelné fyzické aktivitě by jsme se měli věnovat třikrát týdně po dobu zhruba 30–45 minut s mírnou až středníintenzitou. Ideální by samozřejmě bylo přidat k pravidelnému pohybu izdravější jídelníček – což tady všichni víme ;-) Platí rovnice: „Lépe jíst +více se hýbat = zdravě žít.“
CO NÁM USNADNÍ A ZPŘÍJEMNÍ POHYB
* Napijte seuž dvě hodiny před začátkem sportování, abyste zavodnili tělo, a během cvičenídoplňujte tekutiny zhruba každých 15–20 minut nebo podle individuální potřeby.Nejlepší je čistá nebo minerální voda, vyhýbejte se nápojům sladkým a sycenýmoxidem uhličitým.
* Meziposledním malým (!) jídlem a začátkem cvičení si nechejte minimálně hodinovoupauzu.
* Cvičte sohledem na své možnosti a vždy přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Rozlišujtevšak mezi prostou nechutí k pohybu, vedoucí k hledání výmluv ;-) a situací, kdyse necítíte dobře, například kvůli žaludeční nevolnosti nebo začínající viróze.
* Přizpůsobtesvé oblečení počasí a teplotě prostředí, v němž budete cvičit. Orientačně lzeříci, že před zahájením cvičení by vám mělo být trošku chladno, neboť pohybemse rychle zahřejete.
* Necvičte na přímém slunci a v létě si na pohyb vyhraďte spíš rána nebo podvečery.
* Vlastnícvičení vždy začínejte a končete protaženímsvalů, zabráníte jejich zkrácení a snížíte jejich bolestivost.
* Vyhněte se cvičení bezprostředněpřed tím, než jdete spát, neboť pohyb vybudí tělo a mohli bystemít problém usnout.
SPORTY „PRO HUBNUTÍ“
* svižnáchůze, turistika, nordic walking
* aquaaerobic,plavání stylem kraul nebo znak
* jízdana kole, rotopedu, spinning
* běh nalyžích
* rekondiční(rehabilitační, zdravotní) cvičení s pomůckami, jako jsou gymball nebo malénafukovací míčky (overbally), tyče, posilovací gumy, lehké činky…
Největšízdravotní prospěch získáme aerobním cvičením. Taková aerobní aktivita je takénejúčinnější formou cvičení pro hubnutí a je vhodné ji opakovat minimálně 3x týdně.
Pamatujte, ževždy začínáme s cvičením pomalu, postupně prodlužujeme i zvyšujemezátěž. Brzy se tak dostaneme na úroveň, kdy budeme sportovat energicky 30 minutdenně a sklízet benefity aerobní aktivity.
Každý pohyb je lepší než žádný!
Je potřeba nalézt takovou formucvičení, která nám přináší radost, ale i uvolnění od stresu a je pro nás vhodnéi z hlediska zdravotní stránky. Avšak hlavním faktorem, proč dát přednostcvičení před „pouhým pohybem“ je to, že samotné cvičení je nejčastěji zaměřenona konkrétní tělesné partie, které se tímto cvičením formují a zpevňují.
Pravidlacvičení u hubnutí
1. Pravidelnost. Každý bymohl říci, že na cvičení nemá čas. Avšak bez pravidelného pohybu a cvičenípožadovaného efektu nedosáhneme. Proto je hlavní zásadou správného cvičení jehopravidelnost
2. Přiměřená zátěž. Pokud secvičením teprve začínáte, neměli byste začátky přehánět. Zátěž by se mělazvyšovat. Nemělo by docházet k přepínání. Pokud chcete cvičením zejménadosáhnout snížení váhy, mělo by cvičení probíhat v přiměřené intenzitěpodle odpovídající vašemu požadovanému pásmu tepové frekvence.
3. Prostor pro regeneraci. Po cvičenítělo vyžaduje čas na odpočinek, tedy regeneraci svalů. Po cvičení je důležitése najíst. Pokud zařadíte cvičení na ráno nalačno, je také podstatné doplnittekutiny, alespoň
5. Optimální doba cvičení. Až popřibližně 40 minutách dochází v našem těle ke štěpení tuků. To se stanepoté, co tělu dojdou zásoby cukru a teprve touto chvílí začínáme spalovatpřebytečná kila.
Cvičení hubnoucí efekt urychlí,cítíme se energičtěji, jsme šťastnější, předcházíme řadě nemocí a zdravotníchproblémů. Nicméně hubnutí více ovlivňují správné stravovací návyky. Stravováníovlivňuje hubnutí až o 60 %, kdežto cvičení o 40 %. Zároveň ale bylo dokázáno,že lidé, kteří drží jen dietu, mají problém váhu efektivně shodit a hlavně jidlouhodobě udržet. Je potřeba mít na mysli, že největšího úspěchu (zhubnutí anásledného udržení váhy) dosáhneme pravidelným a dostatečným pohybem. Jepotřeba shodit nadbytečná kila a kompenzovat dnešní sedavý styl života. Jedinýmvýchodiskem pro nás tedy je, že budeme tyto dva způsoby kombinovat a najdeme sisvou vlastní cestu tak, aby se jídelníček a cvičení staly naším příjemnýmzvykem a ne jen něčím, jehož prostředkem momentálně hubneme.
Výhodou aerobního typutréninku je například to, že se mírně snižuje chuť k jídlu. Pokud máte pocvičení hlad, nebo tzv. vlčí hlad, tak jste cvičili špatně – příliš intenzivně.
Další otázka zní, jak často máčlověk cvičit.
§ Tři tréninky týdně jsou narozvoj.
§ Dva tréninky týdně jsou naudržování kondice.
§ Jeden trénink týdně je nanic.
Komentáře je možné psát až po přihlášení.
snad to bude jen dočasné......
Zvladnuto
Aktuality
Kvíz o ceny
Ankety
Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?